Головна » Усі публікації » ДЮФЛ » ДЮФЛ Закарпаття. ДЮСШ-1 Ужгород U-15 тріумфують у Першій лізі (ФОТО)
11:27
ДЮФЛ Закарпаття. ДЮСШ-1 Ужгород U-15 тріумфують у Першій лізі (ФОТО)
У селищі Буштино Тячівського району завершилися змагання в першій лізі серед команд хлопців 2003–2004 років народження.

У п'ятницю, 15 червня, в першому півфіналі зійшлися представники ДЮСШ-1 (Ужгород) та ДЮСШ ФСТ «Україна» (Ужгородський район).

Перший символічний удар по м’ячеві в матчі зробив ветеран буштинського футболу Нептун Апіян. Відтак за справу взялися власне футболісти-підлітки. Обидві команди прагнули перемоги. Та протягом матчу перевагою володіли більше представники обласного центру. І хоч до перерви було зафіксовано нічию 0:0, у другому таймі найактивніший у складі переможців Максим Симкович відкрив рахунок, а Микола Куцак згодом його подвоїв. Спроби суперника забити хоч би гол успіху не мали. До того ж команда з Ужгородщини після першого пропущеного м’яча опинилася в меншості – було вилучено одного з гравців за друге попередження. Зрештою, 2:0 за колективом із обласного центру. Підопічні досвідченого Юрія Бучка, який привів ФК «Вільхівці» і до фіналу Кубка області серед дорослих, гратимуть теж у фіналі, а вихованці Мілана Гартманна посуперничають за 3 місце.

У другому півфіналі зустрілися «Колос» (Іршава), який тренують відомий арбітр Михайло Райда й уславлена в минулому футболістка Ганна Костраба, та ДЮСШ Воловець під керівництвом Михайла Григи й Михайла Ряшка. Команди одного рівня, доволі хороші, добре організовані, а в матчі діяли зі змінним успіхом. Десь навіть здавалося, що після нічийного першого тайму (0:0) усе вирішить один-єдиний гол. Та коли в колосівців забив Анатолій Сньозик, психологічно команда з Воловця дещо надломилася. Ініціативою заволоділи іршавці. В одному з епізодів той же Сньозик заробив пенальті й сам його успішно реалізував. Після цього ДЮСШ мала шанс скоротити рахунок, та моральна перевага вже залишилася на боці «Колоса». Отож і в другому півфіналі 2:0. Іршавці, у складі яких, до речі, 10 гравців (!) із Кушниці, завтра протистоятимуть ДЮСШ-1, а ДЮСШ з Воловця зійдеться з ровесниками з Ужгородщини.

У суботу, 16 червня, відбулися останні матчі, у яких безпосередньо визначалися призери. Спочатку в поєдинку за 3 місце зійшлися ДЮСШ з Воловця та ДЮСШ ФСТ «Україна» (село Невицьке, Ужгородський район). У першому таймі перевагою володіли посланці Воловця, проте їх суперники вдало захищалися. Отож команди пішли перепочити за рахунку 0:0.

Як тільки розпочалася друга 35-хвилинка, підопічні Мілана Гартманна й Івана Матьовки забили. Комбінація вийшла хрестоматійною, а голом відзначився нападник Микола Кешкенький.

За якийсь час фортуна колективу з Ужгородщини всміхнулася вдруге. Красивий за виконанням м’яч із неймовірно гострого кута на правому фланзі забив Дмитро Попіль. Психологічна перевага стала на бік футболістів із Невицького. І хоч вихованці Михайла Григи й Михайла Ряшка прагнули відігратися, та їх суперник здобув перемогу 2:0.

Відтак настала черга фінального двобою: «Колос» (Іршава) – ДЮСШ-1 (Ужгород). До початку зустрічі і підопічні Михайла Райди й Ганни Костраби, і гравці Юрія Бучка однаковою мірою претендували на головний титул. Кожен із колективів мав свої ресурси для досягнення головного завдання. Проте сценарій зустрічі виявився таким же, як і в попередньому матчі. До перерви ініціативою володіли колосівці. Щонайменше двічі вони могли відзначитися в результаті рикошету м’яча від землі під поперечину, та в останній момент виручав голкіпер ужгородців Артур Маргіта, переводячи шкіряного на кутовий.

У другому таймі іршавці продовжили настійливо турбувати ворота команди з обласного центру. М’яч навіть влучив у поперечину. Здавалося, ось-ось бути голу. У підсумку глядачі його побачили, але забивали ужгородці. Спочатку було реалізовано «стандарт»: після подачі кутового ефектно передачу замкнув Артур Григорик, котрий вийшов на заміну, – 1:0. Успіх ще більше окрилив підопічних Юрія Бучка, і за якийсь час ще одна вдала атака, і у воротарському майданчику спритнішим серед захисників суперника виявився Микола Куцак – 2:0. Як і у втішному фіналі, 2:0 позитивно позначилися на команді, що вигравала. Отож попри спроби іршавців урятувати гру рахунок так і не змінився.

Після матчу тренер тріумфаторів Юрій Бучок зазначив: «Команда з Іршави – серйозний суперник. Підготовлена добре фізично й технічно. Ми це знали й побачили у півфіналі. Можна сказати, обидва колективи мали рівні шанси на успіх. І я радий, що мої підопічні здолали сильного суперника, а наші футболісти виконали установку на гру».

Відтак настала черга церемонії нагородження. У ній узяли участь Олександр Чегіль, голова дитячо-юнацького комітету ФФЗ, директор Буштинської гімназії Ольга Орсаг. Голова Федерації футболу Тячівського району Іван Грабар, які привітали учасників, та голова Дитячо-юнацької ліги Закарпаття Василь Качур.

Усі команди отримали від організаторів м’ячі, а призери – медалі, грамоти й кубки. Крім того, за підготовку колективів-медалістів призи отримали тренери Юрій Бучок (ДЮСШ-1), Михайло Райда («Колос») і Мілан Гартманн (ДЮСШ ФСТ «Україна»).

Відзначили й кращих гравців:

воротар – Денис Фреган (Невицьке);

захисник – Серій Грига (Воловець);

півзахисник – Анатолій Сньозик (Іршава);

нападник – Максим Симкович (Ужгород).

Із завершальним словом до присутніх звернувся голова ДЮФЛЗ Василь Качур, а завершили урочистості колективним фото напам’ять.

Загалом турнір показав, що рівень команд виріс, вони продемонстрували футбол хорошого ґатунку, а про багатьох хлопців-футболістів, за умови, що вони працюватимуть над собою, ми ще почуємо.