Головна » Усі публікації » на Закарпатті » Футболістки з ДЮСШ "Тячів" знову на вершині (ФОТО, ВІДЕО)
12:39
Футболістки з ДЮСШ "Тячів" знову на вершині (ФОТО, ВІДЕО)
Про домінацію на першості Закарпаття представниць східної частини нашого краю дізнавайтеся далі.

Футболістки з ДЮСШ
Дев’ять кращих колективів приїхали в останню п’ятницю жовтня, щоб розіграти головний комплект нагород, кубки та індивідуальні призи. Їх розділили на дві групи: п’ять команд змагались на центральній арені Іршавської ОТГ – красені «Авангарді», решта – дислокувались на футбольному газоні Іршавської ДЮСШ.

Зупинюсь більше на першій групі, свідком боротьби в якій мені довелось бути. Тут свій шлях найкраще, найзібраніше та найбільш концентровано пройшли виноградівки, які при не найлегшому графіку матчів у своїх перших трьох із них витиснули максимальний результат. При цьому в землячок Василя Раца забивали по черзі різні виконавці, тому суперницям було важко збагнути, кого накривати ситуативно, а проти кого діяти персонально. А от найкращий графік матчів мали ужгородки, бо стартували вони першими й із доволі по спортивному сором’язливими опонентками з мальовничого Міжгір’я, далі одразу зіграли із суттєво сильнішими представницями Ясіня,після чого мали чотири матчі відпочинку. Потім у представниць обласного центру були в опонентках мукачівки, й далі через один поєдинок їх завершальний матч усієї групи з потужними виноградівками. Як бачите двобої цього колективу були найширше розкидані в часі й при повній концентрації можна було досягнути потрібного результату. А от найважчий графік був у мукачівок, бо стартували аж у четвертому матчі, зіграли три поспіль двобої, трохи пом’якшило це чередування сильніших і слабких суперників і невеличка перерва перед їх третім матчем. А от останній двобій землячки відомих сестер Куніних відпрацювали за два матчі до завершення групи. Враховуючи те, що я побачив від них на полі, то при трохи кращому графіку й більшому фарті думаю вони могли б позмагатися ну хоча б за бронзову сходинку групи, а при максимальній самовіддачі й малий фінал був би для них досяжним.

Стартовий поєдинок ужгородок проти міжгірок можна назвати епізодом невикористаних можливостей. Уже на початку команда з обласного центру мала дві нагоди забити, та в першому випадку не вдалось пробити із близької відстані, а в другому гравчиня довго приймала рішення, а коли наважилась на досить непоганий удар, то була вже суттєва захисна опозиція й м’яч рикошетом відскочив на кутовий. Та все ж фавориткам вдалось відкрити рахунок ще до перерви. Одну із атак віялом із поступовим зміщенням зправа наліво пострілом метрів із чотирнадцяти в правий кут реалізувала Вікторія Завадська – 1:0. У другому таймі ужгородки мали ще кілька хороших нагод довести рахунок до розгромного. Найкращий їз них створила Завадська, яка досить акцентовано пробивала метрів із десяти, та м’яч полетів поруч із лівою стійкою. Як наслідок такої нереалізації могли поплатитись під завершення, коли верховиночки мали чудовий шанс, та цього разу вже їх опонентки зіграли самовіддано й не дозволили навіть пробити по воротах.

У двобої ужгородок та представниць одного з найвищих населених пунктів з Ясіня все відбувалось на зустрічних курсах, та все ж при мінімальній кількості гольових моментів. Перший створили горянки, та їх їх удар упритул чудовим сейвом нейтралізував воротар «Ужгорода». Атака у відповідь згодом призвела до кутового, який заробила Завадська. Після подачі зуміли винести, та Вікторія другим темпом підступно пробила повз ліву стійку. Під завершення вона та партнерки притисли суперниць до воріт, та наразились на дві контратаки, які дивом не завершились виходом віч-на-віч з воротарем.

Далі відбувся чи не найкращий, щодо накалу боротьби, матч виноградівок та представниць Рахівщини. У першому таймі захисницям вдалось нейтралізувати атакувальних гравців, тому обійшлося без ударів. На старті другого тайму виноградівкам вдалось скористатись певною втомою суперниць і Ксенія Оросі пострілом із близької відстані вивела своїх уперед – 1:0. Та землячки Івана Яремчука одразу активізувались і провели атаку з кількома ударами. Утім, суперниці відбились. Однак найкращий шанс у клубу із «Далекого Закарпатського Сходу» був під завершення, коли розстрілювали воротаря впритул, та кращий воротар змагань Андріана Ференці створила неймовірний сейв і врятувала ситуацію.

Далі мукачівки стартували одразу проти виноградівок, та не скористались незначною їх втомою на старті матчу й саме це стало фатальним у подальшому. Посередині гри активізувались суперниці. Другий тайм, як завершення першого, пройшов на зустрічних курсах. Кращий шанс був у виноградівок. Утім, воротар суперниць ногою відбила удар впритул. Здавалось мирова, та за мить до фінального партнерки на завершенні наступу правим флангом вивели Данко віч-на-віч із воротарем і Ольга забила – 1:0.

Героєм наступного матчу стала Каміла Шелельо, яка на початку гри мала дві нагоди на завершенні наступів по центру й одну з них реалізувала – 1:0. Під завісу першого тайму Каміла доповнила голом ще й атаку лівим флангом і оформила дубль – 2:0. У другому таймі мукачівки мали ще кілька нагод забити, та один шанс зменшити розрив був і в міжгірок. Утім, не судилося.
Не дивиною стала домінація ясінянок у їх черговому матчі проти мукачівок, які після однієї з атак суперниць ледь не зрізали м’яч у свої ворота. У другому таймі горянки мали шанс забити, та чудова реакція воротаря відтермінувала. Та найактивніша й кращий бомбардир турніру Тетяна Обладанюк все ж принесла перемогу своїм – 1:0.

На старті матчу «Давида й Голіафа» винонградівка Євгенія Шведчикова реалізувала пенальті, призначений за фол при контакті нога в ногу – 1:0. Далі Валерія Серебрянська подвоїла перевагу над міжгірками – 2:0. Перший тайм протистояння ужгородок та мукачівок пройшов на зустрічних курсах і в суцільній боротьбі, при незначній перевазі перших. У другому представниці закарпатського мегаполіса притисли «латоричанок» до воріт, та землячки Василя Турянчика відчайдушно відзахищались і дозволили виноградівкам достроково стати першими в групі й вийти до фіналу – 0:0.

Подібне було й у першому таймі «битви горян». Ясінці з величезним азартом штурмували, а міжгірки – неймовірно відбивались. У колективу з передгір’я Говерли щось трапилось із прицілом. Та на фініші другого тайму Обладанюк змогла двічі забити й суттєво покращила свої шанси на малий фінал – 2:0.

Завершальний матч активніше провели ужгородки й їм вдалось досить швидко вийти вперед – 1:0. Здавалось йдуть у бій за бронзу, та чи не остання атака з вриванням у штрафний майданчик завершилась фолом і Шопа показав на позначку. Шведчикова пробила в правий кут і згодом потрапила в обійми горянок, бо клуб із Ясіня випередив ужгородок на один бал.

У малому фіналі вони без проблем розібрались із представницями з Хуста, коли Обладанюк оформила другий дубль, а її партнерка Надія Ковбаснюк доповнила бронзовий розгром суперниць – 3:0. Певною втіхою для хустянок стало визнання їх Арсенії Божук кращою гравчинею турніру.

Великий фінал пройшов набагато жорсткіше. Обидві команди були варті одна одної й заслуговували на золото, та обійшлося без голів. Пенальті краще пробили представниці Тячева, та ще й поперечина зіграла за них – 3:1, тому отримали золото й кубок переможця та ще Вікторія Колеснікова була визнана кращою гравчинею захисного амплуа.