Головна » Усі публікації » Інтерв'ю » Валерій Лунченко: "Піднімемо дівочий та жіночий футбол на якісно новий рівень"
15:38
Валерій Лунченко: "Піднімемо дівочий та жіночий футбол на якісно новий рівень"
Новообраний президент Всеукраїнської Асоціації жіночого футболу України закарпатець Валерій Лунченко розповів про свої перші кроки на новій посаді.

Валерій Лунченко:

Президент Всеукраїнської  Асоціації жіночого футболу України та голова Комітету жіночого футболу Валерій Лунченко розповів про завдання організації, своїх перших кроках на посаді її керівника, викликах, які стоять перед грою мільйонів у нашій країні та перспективи збірних і клубних команд.

- Валерію Валерійовичу, перш за все, вітаємо Всеукраїнську Асоціацію жіночого футболу з прийняттям у тимчасові члени ФФУ, а Вас особисто - з затвердженням головою Комітету жіночого футболу!

- Дякую Вам! Я, в свою чергу хочу подякувати президенту Федерації футболу України Андрію Павелку та шановним членам Виконавчого Комітету за довіру, і впевнений, що завдяки такій підтримці ми разом піднімемо дівочий та жіночий футбол на якісно новий рівень.

- Якими будуть Ваші перші кроки на новій посаді?

- Перші кроки вже робляться. Останнім часом я намагався познайомитися та поспілкуватися з людьми, від яких безпосередньо залежить, яким буде дівочий та жіночий футбол в Україні.

Зустрівся з нашою молодіжною збірною та її тренерським  штабом на  чолі з головним тренером Наталією Зінченко після впевненої перемоги дівчат на Турнірі розвитку УЄФА в Казахстані.

Отримав велике задоволення від гри наших наймолодших футболісток та познайомився з тренерами міжрегіональних Центрів розвитку дівочого футболу на фінальних матчах в Умані.

Побачив гру нашої національної жіночої збірної проти збірної Польщі. А також був приємно вражений  інтересом вболівальників міста Буча до жіночого футболу.

Наразі перед нами стоїть актуальне  завдання: за допомоги обласних федерацій  та керівників осередків Асоціації провести своєрідну «інвентаризацію» жіночого футбольного господарства в країні. Скільки і де у нас фактично, а не на папері,  займаються футболом дівчат, яка кількість тренерів, арбітрів… І, з урахуванням реальної ситуації та обмінявшись думками з усіма задіяними в процесі спеціалістами, відкоригувати та реалізовувати плани розвитку жіночого футболу.

Проведена велика підготовча робота, і вже  зараз  можна  проанонсувати  запуск тестової версії  сайту Асоціації  http://www.womensfootball.com.ua. Впевнений, що завдяки новій веб-сторінці та нашим сторінкам у соціальних мережах шанувальники жіночого  футболу матимуть змогу отримувати більше цікавої та оперативної інформації.

- На Вашу думку, які найбільші виклики наразі стоять перед жіночим футболом у нашій країні? Якими Ви бачите перспективи розвитку жіночого футболу в Україні? 

- Найбільша проблема і відповідно виклик, на мій погляд, - це зміна ставлення до жіночого футболу: від зверхнього, другорядного до рівного та пріоритетного. Ті країни, де свого часу розвиток дівочого та жіночого футболу поставили в пріоритет (наприклад, Німеччина, США, Ісландія) мають і здорову молодь, і чудові спортивні результати збірних. І перспективи бачу саме в зміні погляду на жіночий футбол з боку різних гілок влади, керівників футбольних та спортивних організацій. А це, в свою чергу, має допомогти у збільшенні фінансування, покращенні інфраструктури, соціальному захисті тренерів та інших важливих складових розвитку жіночого футболу.

- Як створення Асоціації може допомогти у розвитку жіночого футболу?

- Асоціація має стати важливою ланкою у чіткій структурі управління та розвитку футболу в Україні. Визнаючи виняткові права, які надані ФФУ державою, представляти і розвивати футбол  України, Комітет виконує, так би мовити, законодавчі функції. Забезпеченням діяльності жіночих збірних займається структурний відділ ФФУ, а Асоціація спільно з ФФУ та потенційними спонсорами,  в перспективі, згідно наділених федерацією повноважень, буде організовувати Всеукраїнські заходи з дівочого та жіночого футболу.

- Як взагалі Ви зацікавились жіночим футболом та вирішили віддавати йому час, знання та нерви?

- У цьому житті я хочу зробити щось корисне, випробовую себе в різних напрямах. І в мене ростуть дві доньки, які також можуть себе спробувати в спорті і, можливо досягти значних успіхів.

- У вересні національна жіноча збірна України стартує у відборі ЧС-2019. Як вважаєте, які шанси у «синьо-жовтих» на вихід із групи? 

- Жіноча національна збірна України - це наша головна надія та гордість. Зараз у неї є проблеми. Ми їх вирішимо. Збірна має відчувати постійну турботу та увагу. Якщо вони зростатимуть, покращуватимуться шанси.

- Зараз УЄФА та ФІФА фокусує активну увагу на жіночому футболі. Як, на Вашу думку, можна залучати маленьких дівчаток до занять грою номер один в Україні?

- Дійсно, головні футбольні організації, усвідомлюючи величезний потенціал розвитку гри мільйонів саме за рахунок дівочого та жіночого футболу, приділяють цьому питанню величезну увагу. Наші головна мрія і завдання - дати кожній українській дівчинці можливість прийти до найближчої ДЮСШ, де в неї будуть всі умови, щоб займатися футболом під керівництвом професійного тренера.

- Дякую Вам за спілкування та бажаю Вам успіхів у роботі!

- Щиро дякую! Намагатимемося надати дівочому та жіночому  футболу нове життя!

Джерело
 

Категорія: Інтерв'ю | Переглядів: 486 | Додав: lobda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1  
Ти вже много напіднімав, лиш всьо В свій карман.
Поки всяких політиків, кумів, любих друзів не перестануть по блату класти на посади, доти буде бардак. Чувак поняття не має у футболі, А шось там тіпа рішить, сміх тай годі, шось В області не много нарішав людям тай В Раді...

Ім`я *:
Email *:
Код *: