Головна » Усі публікації » Інтерв'ю » Олександр Роман: "З наступного року наша школа працюватиме за німецькою системою"
14:40
Олександр Роман: "З наступного року наша школа працюватиме за німецькою системою"
Інтерв'ю з президентом ФК "Баранинці" та ДЮШФ "Зінедін", головою Федерації футболу Ужгородщини Олександром Романом.

Олександр Роман: - Як ви оціните рівень Першої ліги Західної зони у цьому сезоні?
 
- Рівень значно не виріс, в нас обмаль людей які розуміються у футболі, вміють грати у футбол, думаю рівень залишився той самий. Радувало око, що деякі футболісти з молодіжного складу зуміли проявити себе. Я бачив всі команди в дії, якихось зірок в Західній зоні не можу виділити. Зараз реально всі найкращі футболісти, які є в даний час на Закарпатті або грають за кордоном, або грають за команди вищої ліги. Рівень там значно вищий, і хочу закцентувати увагу, що зараз у вищій лізі зібрані найкращі футболісти області.
 
- Які завдання ставили на початку сезону перед своєю командою ФК "Баранинці"?
 
- Великих завдань ми не ставили перед початком сезону, тому що ми почали готуватися лише за два тижні до початку першості і для мене було важливо, щоб молоді футболісти себе проявили з найкращого боку. Я розумів, що це буде сезон експериментів, і якщо чесно нам це вдалося. До початку сезону я вважав, що місце в середині таблиці або нижче, буде для нас хорошим результатом. А так як ми зайняли достойне третє місце, навіть ще до останніх турів боролися за перші місця, я рахую, саме для нашої команди, цей сезон можна вважати вдалим.  
 
- Чи можете виділити найбільш прогресуючих гравців у вашій команді?
 
- Ну звичайно, якщо чесно тільки молодих гравців я хотів би виділити, це і молодий гравець, капітан команди Євген Лукіяник, він вливав певний позитив у колектив. Це і Олександр Мадяр, який час від часу показував досить пристойну гру, це і Лінтур, який відіграв за нас декілька матчів, але у зв’язку з тим, що він поступив у вищий навчальний заклад у столиці він більше не мав можливості приділяти увагу нашій команді. Це і Андрусь, який також досить стабільно пограв весь чемпіонат. Хотів би виділити і голкіпера Костянтина Марка, який десь мене здивував в деяких матчах з позитивної точки зору, десь ми від нього очікували наприкінці сезону більшого, те що він показав в першому колі, але доля воротаря така, що десь може грати вище своїх зусиль, а десь і нижче. Хотів би виділити і ряд інших, але поки зупинюся тільки на цих.
 
- Можете поділитися з планами на наступний сезон? Пануєте йти у Вищу лігу?
 
- Ні, не можу.
 
- Через введення єдиної бази даних ФФЗ багато гравців скоріш за все виїдуть грати за кордон. Чи готуєтесь ви якось до вирішення проблеми набору гравців на новий сезон?
 
- По цій ситуації є ще багато знаків питань, зараз проходить переформатування ФФЗ як громадської організації в громадську спілку. Звичайно ФФЗ робить багато для того, щоб утримати гравців і на останньому Виконкомі ФФЗ було прийнято рішення допустити гравців, так би мовити легіонерів, до участі в чемпіонатах Закарпаття. Це є одним з варіантів вирішення цього питання, як це бачить ФФЗ. Щодо моєї думки, то ми не зможемо утримати хороших молодих перспективних гравців, так як оплата праці за кордоном і в нас поки не може вирівнятися. І поки в нашій країні та нашому регіоні зокрема, не буде стабільної ситуації, це питання не вирішиться.

- На минулих вихідних було підбито підсумки Федерацією футболу Ужгородщини, яку ви очолюєте. Як оціните цьогорічний чемпіонат Ужгородського району?

- Я вам скажу, що змагання в Ужгородському району, чемпіонат і першість, мають досить високий рівень. В цьому році приймало участь 17 колективів, вони були поділені на дві ліги, я думаю мало хто з районних федерацій в області може порадуватися тим, що в них виступають команди в двох лігах. А що стосується саме рівня футболу в Ужгородському районі, то «Ліга чемпіонів Закарпаття» показала, що футбол на Ужгородщині на високому і пристойному рівні, так як дві команди представляли наш район: це минулорічний віце-чемпіон та фіналіст Кубку Ужгородщини «Великі Лази» і команда, яка зайняла перше місце в першості Ужгородського району - «Світанок» Руські Комарівці. Комарівці дійшли до чвертьфіналу, а команда з Великих Лаз дійшла до півфіналу, я думаю, що це є хороший показник. Думаю, що в наступному році команда з Ужгородщини обов’язково посяде перше місце, принаймні я в це вірю і надіюся.   

- Ви є засновником і президентом ФШ "Зінедін", як вважаєте, на яких принципах має будуватися виховання професійного футболіста?

- На рахунок виховання професійного футболіста я вам ще не можу сказати, тому що ми ще ні одного не виховали. Взагалі виховання футболіста проходить в хорошій, дружній атмосфері, дітки виховуються в колективізмі. В нашій школі нема якогось зверхнього ставлення, що тренер це є вищий штабель, а дитина, юний футболіст це є нижча штабель. Всі однаково вітаються, як з головним тренером – Філіпом Олександром Івановичем, так і з тренерами, і зі мною. Майже кожен кожного знає по іменам і я думаю ось такі моменти, дружні стосунки в колективі, здоровий мікроклімат, хороша теоретична підготовка наших тренерів, які є не тільки тренерами, футболістами, практиками, а й постійно працюють над вдосконаленням своїх можливостей, знань і це все передають дітям. Наші діти займаються не тільки практичними заняттями з футболу, вони мають в своєму навчально-тренувальному процесі і теоретичну підготовку. Я можу так сказати, років через десять я міг би вам дати відповідь на те питання, що ви мені задали.    

- З якими проблемами найчастіше стикаєтесь як президент дитячо-юнацької футбольної школи?

- Слава Богу, проблем у нас немає ніяких. Є певні моменти з якими людина кожний день пересікається у своєму житті. Потрібно щось міняти в дитячому футболі Закарпаття, щоб проводилися змагання на належному рівні, адже рівень в нас, якщо брати футболістів чемпіонату, не поганий, але хочеться, щоб була якась градація в чемпіонаті. Щоб ми знали, що є команди вищої ліги, першої ліги. Щоб не було таких ігор, щоб ми могли програвати з рахунком 0:10, або вигравати 10:0. При цьому втрачається якийсь спортивний принцип, у дітей немає тої самовіддачі, важко налаштувати дітей до матчу. Друге питання, потрібно сформувати графік, календар ігор, щоб він був стабільний, щоб ми розуміли, що навчання для дітей є на першому місці, щоб діти не відривались від занять у школах. Це негативно впливає на шкільну підготовку дітей, а ми всі добре розуміємо, що хоча футбол є номером один, але все ж таки після школи.

- Цього року ваші вихованці дебютували у ДЮФЛ Закарпаття. Чи задоволені ви першим колом у їх виконнні?

- Так, можу сказати, що задоволений. Команда 2004 р.н. брала участь у ДЮФЛ Закарпаття разом із ФСТ «Україна» - це у нас такий пробний проект, тому що в нас немає ще діток 2002-2003 р.н., і якщо брати зокрема групу 2004 р.н., так як у нас був відтік дітей в СДЮСШОР, і на даний час ми займаємо друге місце разом із командами «Сузір’я» Свалява, «Мункач», і йдемо на рівні з ними, то я думаю друге коло покаже на якому рівні ми знаходимося. Але при тих всіх моментах і негараздах, які в нас були в групі 2004 р.н., то я думаю це є не поганим результатом, але ми очікуємо звичайно краще. 

Що стосується команди 2006 р.н., в нас також в цій групі ще два роки тому були певні проблеми, але я думаю що команда зараз знаходиться на етапі формування самого колективу. Дітки, на яких ще два роки тому не розраховували взагалі, зараз показують достойний футбол і тільки друге коло покаже де ми знаходимось. Але як на мене цій групі можна покласти оцінку задовільно. На оцінку добре чи відмінно вона покаже себе в другому колі. 

Команди 2007 і 2008 р.н. виступають в групах із на рік старшими клубами, це певного роду експеримент. Це робилося для того, щоб ми побачили чи варто молодим футболістам грати з дорослішими суперниками. Адже ми вважаємо, що команди 2007 і 2008 р.н. є найбільш збалансованими, вони можуть дати достойний бій командам на рік старше. Саме по малюнку гри, як хлопці б’ються і віддаються на футбольному полі я ними задоволений. Звичайно результатом ні, тому що команди посідають місця в середині таблиці. Ми молода футбольна школа, яка ставить перед собою максимальні задачі – битися не за призові місця, а за перше місце.  
 
- Поділіться з нами про вашу подорож до Німеччини? Що цікаво дізнались від німецьких спеціалістів стосовно роботи з дітьми.

 
- Це перша моя така поїздка за кордон, а саме в Німеччину, в клуб другої Бундесліги "Мюнхен-1860". Я зустрічався з футбольними тренерами їхньої футбольної школи, приїхав на їхнє запрошення туди, і хотів, щоб вони поділилися з нами певним досвідом роботи. Що було дивно, зустрів нас саме тренер їхньої головної команди, який виводив команду на останню гру першого кола Денис Бушуєв. Він зустрів мене, показав клубну базу. Я був дуже вражений і задоволений тим, що в них є п’ять повноцінних футбольних полів, одне з яких є штучним, і на цій базі проводять свої тренування всі вікові групи їхньої футбольної школи. Дуже прикро, що мені не вдалося побувати на тренуваннях їхньої школи, адже за день до цього дітки були розпущені додому на різдвяні канікули. Але хочу сказати, що саме керівництво школи запросило відвідати наших тренерів практичні курси на п’ять днів в березні місяці, щоб наші молоді тренери мали можливість побачити та отримати певну програму, яку вони рекомендують для східноєвропейських країн. Вони надали методичні рекомендації, певну програму по якій наша школа з наступного року почне свою діяльність.

- Наближаються свята, як плануєте провести старий-новий рік та зустріти новий?

- 29 грудня весь колектив дитячо-юнацької футбольної школи "Зінедін" збереться на підведення підсумків року, що минає. Обов’язково у нас буде невеличкий фуршет, де ми всі один одному подякуємо за те що було, і побажаємо в наступному році, щоб ми були в першу чергу здорові і так само дружні. Що стосується мене особисто, то Новий рік, звичайно, проведу вдома, в колі сім’ї, яка в мене не мала. Я думаю, що тепліше і затишніше ніж в сім’ї не буває ніде. Чи в нашій спортивній сім’ї, чи в особистій. 

- І наостанок побажання для наших читачів перед новорічно-різдвяними святами.

- Здоров’я, щастя, закарпатської серинчі, футбольної і не футбольної, щоб у кожній сім’ї царювала злагода, всім гравцям і тренерам віри у свої сили та нових перемог.
 Lobda
 
Категорія: Інтерв'ю | Переглядів: 1375 | Додав: lobda | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
الاسم *:
Email *:
كود *: