Головна » Усі публікації » на Закарпатті » У Мукачеві відбувся "русинський" футбол
13:57
У Мукачеві відбувся "русинський" футбол
Переможець турніру – команда «Русин» з Мукачівської ЗОШ № 6.

Організатор змагань - Закарпатський обласний благодійний фонд «Русинська школа».

Переможець турніру – команда «Русин» з Мукачівської ЗОШ № 6, - повідомляє Валерій Пад'як.

Захищати дітей довелося від непогоди – змагання з міні-футболу спочатку перенесли на 5 червня, а тоді вже – до шкільного спортзалу у м. Мукачеві. Але це не зіпсувало настрою гравцям. Турнір пройшов у безкомпромісній боротьбі. Організатор заходу – Закарпатський обласний благодійний фонд «Русинська школа»; співорганізатор – Ужгородське товариство ім. О. Духновича.

Вже всьоме русинські народні (недільні) школи Закарпаття провели щорічний турнір з міні-футболу. Цього разу матчі пройшли за участі шкільних команд с. Макарьово та В.Коропець Мукачівського району та двох команд з Мукачева – ЗОШ № 6 та № 20. Усі заявлені команди показали добру гру, що є результатом роботи педагогів Анни Похилець, Надії Печори, Надії Калинич, Наталії Цібере та Віри Яцури.

У фіналі переможця вдалося виявили лише за серією пенальті – й цього разу переможцем стала команда ЗОШ № 6, хоча до успіху були близькі також юні футболісти макарьовської команди – у підсумку їм дісталося срібло. Третє місце за юнаками з В. Коропця. Цінними призами та подарунками були відмічені кращі гравці – Олександр Пфайфер, Олег Геревич та Сергій Сидор.

Стало доброю традицією проводити цей турнір за підтримки Департаменту у справах освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації (голова М.Кляп).

До речі, щойно русинські народні школи відзначили свій перший вагомий ювілей – десять років із часу заснування. Класи щорічно охоплюють навчанням від 500 до майже 1000 юнаків та дівчат у віці від 10 до 15 років, а в цілому через систему русинської недільної освіти за ці роки пройшли понад три тисячі школярів. Віднедавна випускники мають можливість продовжити навчання у русинській гімназії Руського Керестура у Воєводині (Сербія), а також здобувати спеціальність «русинська мова та література» у Пряшівському університеті (Словаччина).

Джерело

Категорія: на Закарпатті | Переглядів: 638 | Додав: Лобда | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: