Головна » Усі публікації » Інтерв'ю » Жолт Леврінц: "Робота в ДЮФЛ мені знайома і приносить насолоду"
00:10
Жолт Леврінц: "Робота в ДЮФЛ мені знайома і приносить насолоду"
Про організацію і проведення цих змагань – в інтерв’ю із головою ДЮФЛ Берегівського району Жолтом Леврінцем.​​​​​​​

Жолт Леврінц:
2 травня у Берегівському районі стартував черговий сезон ДЮФЛ. Участь у змаганнях беруть юнаки 2007–2008 років народження. Про організацію і проведення цих змагань – в інтерв’ю із головою ДЮФЛ Берегівського району Жолтом Леврінцем.

– Жолте, Вас нещодавно обрали головою ДЮФЛ району. Як давно Ви у футболі?
 
– Усе своє свідоме життя я був пов’язаний із футболом. Із раннього дитинства вболівав за улюблені команди. Безперечно, найголовнішими командами мого життя завжди були команди Берегова. Я намагався завжди бути корисним у досягненнях футболу Берегівщини. Найтісніше і найглибше надихнувся цією грою, коли розпочав свою роботу в ФК «Берегвідейк», де відчув її зовсім по-іншому. Разом із командою пройшов усі роки успішної роботи, які мене захоплювали. Згодом я почав більше уваги звертати на районний футбол.
 
У 2011-му футбол Берегівщини змінився: з’явилося багато команд, які демонстрували високотехнічний, цікавий і змістовний футбол. Після розпаду ФК «Берегвідейк» працював у ФК «В. Бийгань», яка свого часу також виступала з позитивними результатами. Але, на жаль, і цей колектив припинив існування. Замінити команди-лідери не було кому. У цей час зрозумів, щоб мати хорошу команду в районі, необхідно більше уваги звертати на розвиток дитячого футболу.
 
– Хто надихнув Вас на цю думку?
 
– Я постійно спілкувався з головою районної федерації Олександром Чегілем, тренерами Василем Пануліним, Дьордьом Пейтером, футбольним функціонером Степаном Медвідєм. Нещодавно Олександр Чегіль звернувся до мене з пропозицією очолити дитячо-юнацьку футбольну лігу району. Без будь-яких вагань, я погодився.
 
– Ви були впевнені, що впораєтесь?
 
– Я не вагався, знаючи, що навколо мене багато людей, пов’язаних із футболом, які завжди готові підтримати, допомогти і дати пораду. Якщо мені довіряють, я роблю все залежне, щоб підняти рівень футболу міста та району. Більше того, я є одним із засновників ДЮФК «Берегвідейк», робота якого направлена на підняття розвитку дитячого футболу. А завданням ДЮФЛ є організація і проведення змагань серед дітей. Ця робота мені знайома і приносить насолоду.
 
– Із чого розпочали роботу на новій посаді?
 
– Найперше, обрали Виконком ДЮФЛ. У нього входять справжні фахівці дитячого футболу. Після першого засідання було вирішено провести чемпіонат ДЮФЛ. Обговоривши різні варіанти, дійшли висновку, що найдоцільніше буде провести чемпіонат серед 10-річних юнаків, і завершити змагання до середини літа, доки юні футболісти не підуть на літні канікули. А восени – розпочати новий чемпіонат за системою осінь–весна.
 
– Дев’ять команд в чемпіонаті. Чи є в районі резерв з метою залучення більшої кількості команд?
 
– Думаю, є. Попередньо дали згоду взяти участь команди Гаті та Запсоня, але коли розпочинався чемпіонат, то із різних причин вони виявилися неготовими до старту. Сподіваюсь, що до осені ці клуби вирішать свої проблеми і стартануть з нового чемпіонату. Нагадую, що метою ДЮФЛ району є охоплення якнайбільшої кількості команд, популяризація гри мільйонів у віддалених населених пунктах, створення належних умов для занять футболом.
 
Хороший потенціал створити об’єднану команду Батьова та Свободи. Необхідно залучити до змагань також Косинський кущ. Дивно, але нема дитячих команд в Яношах та Дийдо. Необхідно також попрацювати з Варами, Бадаловом і навколишніми селами. Так, багато тренерів скаржиться, що навчившись грі, юні дарування тікають в Угорщину. Але, вважаю, на це не треба зважати, на їх місце прийдуть інші.
 
– Якщо заговорили про Угорщину, то хочу запитати. Шириться думка ніби ДЮФК «Берегвідейк» цілеспрямовано працює над підготовкою юних футболістів для угорських клубів. Наскільки це відповідає дійсності?
 
– ДЮФК «Берегвідейк» працює, у першу чергу, над розвитком футболу Закарпаття та Берегівщини зокрема. На жаль, багато юних футболістів рано чи пізно опиняються в Угорщині, але так вирішують батьки, які бачать більше перспектив за кордоном. У цьому проблема не тільки нашого району. Так, Угорщина забезпечує «Берегвідейк» спортивним інвентарем, але ця допомога є благодійною і ні до чого нас не зобов’язує. Нині не тільки юні футболісти отримують допомогу, вона надходить також освітянам, медикам тощо.
 
Якщо у нас в Берегові та інших містах Закарпаття будуть створені належні умови для підготовки футболістів, то, повірте, ніхто не поїде за кордон.
 
– І насамкінець, які найближчі плани Вашої роботи?
 
– У першу чергу, нам необхідно гідно провести ДЮФЛ району. Зробити ці змагання популярними та престижним, розширити географію учасників. Що стосується ДЮФК «Берегвідейк», то головне завдання успішно завершити чемпіонат області у всіх вікових категоріях. Проаналізувати позитиви і негативи та почати підготовку до осінніх змагань.
Категорія: Інтерв'ю | Переглядів: 368 | Додав: lobda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: