Головна » Усі публікації » Інтерв'ю » Юрій Чонка: "Приємно за підсумками першого кола очолювати таблицю"
10:06
Юрій Чонка: "Приємно за підсумками першого кола очолювати таблицю"
Редакція lobda.at.ua продовжує серію інтерв’ю, у яких намагатимемося передати атмосферу цьогорічного чемпіонату.

Юрій Чонка: Команди, які вдало виступають у будь-яких змаганнях, здебільшого здобувають свої перемоги завдяки колективному духу й лідерам. Серед останніх у ФК «Севлюш» помітно виділяється Юрій Чонка. Досвідчений гравець здатний і на себе відвернути увагу захисту суперника, давши простір для дій партнерам, і за слушної нагоди забити. Значною мірою завдяки такому футболісту виноградівці стали чемпіонами першого кола. 

– Чим для Вас особливий виноградівський етап футбольної кар’єри?

– З одного боку, виходжу на поле в рідних стінах, перед своїми вболівальниками. З іншого, вірю: «підтягнувши» трохи форму, зможу ще заявити про себе й на вищому рівні. 25 років – не період завершення виступів. Років 5–7 ще можна пограти.

– Що скажете про якість гри команди в першому колі?

– Поки наш стадіон перебував на реконструкції, приймали суперників у Пийтерфолво. То були якісь важкі ігри. Навіть коли вигравали з великим рахунком. І взагалі на нашу команду всі серйозно налаштовуються. У другому колі «Севлюшу» доведеться нелегко. Тим більше, що матимемо складні виїзди. Побачимо, як буде. Хоч приємно за підсумками першого кола очолювати таблицю. Відрадно, що нас підтримують уболівальники, є свій фан-сектор. Ми теж намагаємося виступати так, щоб глядачі приходили й отримували задоволення. До речі, на базі виноградівської команди, наскільки мені відомо, із закарпатських угорців усієї області формується збірна. Вона візьме участь у відборі до чемпіонату світу серед аматорських команд. 30 липня виїзд до Угорщини, де буде збір і жеребкування суперників.

– Хто, на Вашу думку, складе конкуренцію «Севлюшу» в суперництві за «золото»?

– Реально – «Ужгород». Якщо буде хтось третій, то швидше за все – «Минай». Наскільки знаю, команду очолив Михайло Іваниця. Він – досвідчений тренер, уміє підбирати хороших гравців, формувати колектив.

– Як Вам загалом рівень вищої ліги обласного футболу?

– На Заході України спокійніше, ніж на її Сході. Немає війни, зате є люди, готові вкладати кошти у гру мільйонів. Федерація докладає зусиль. У підсумку маємо 7 – 8 хороших команд, а отже, футбол розвивається.

– Сьогодні чути розмови про футбольну піраміду в краї. Чимало фахівців стверджують, що на її вершині повинна бути команда, складена з місцевих гравців. Ставку потрібно робити на молодь чи на досвід?

– Потрібно починати з дітей, із розвитку інфраструктури. До прикладу, важливо мати 5–7 великих штучних полів. Я б і сам узявся учнів тренувати. І звичайно, сформувати головну команду. Гадаю, у ній слід необхідно мати 3 – 4 досвідчених гравців, за якими б тягнулися молодші юнаки, щоб було на кого рівнятися. Одне слово, без ветеранів – ніяк; хоч є приклади, коли підбирають зовсім молодих виконавців і так готують на найближчу перспективу.

– А яку головну місію у футболі виконує Юрій Чонка: більше любить забивати, працювати на командний результат і перемагати, грати для вболівальників, популяризувати футбол?..

– Гадаю, усе разом враховую. Я просто люблю футбол. І коли виходжу на поле, про все забуваю, віддаюся лише грі.
Категорія: Інтерв'ю | Переглядів: 905 | Додав: lobda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
الاسم *:
Email *:
كود *: