Головна » Усі публікації » на Закарпатті » Закарпатські школярі боротимуться за «Шкіряний м’яч»
07:55
Закарпатські школярі боротимуться за «Шкіряний м’яч»
На теренах області, стартували найпопулярніші змагання з футболу серед школярів «Шкіряний м’яч».

Закарпатські школярі боротимуться за «Шкіряний м’яч» На цих етапах, згідно регламенту, проходять змагання першості шкіл, а згодом їх переможці визначать найкращих в містах та районах Закарпаття. Змагання наступних чотирьох етапів, пройдуть навесні та літом наступного, 2017, року.

Ці змагання мають піввікову історію і беруть початок з середини шістдесятих років минулого сторіччя. У далекому 1965 році в СРСР газетою «Комсомольська правда» був заснований Всесоюзний дитячий турнір з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч». За роки існування мільйони юних футболістів взяли участь у цих змаганнях, його школу пройшли багато наших відомих гравців.

З розпадом СРСР для клубу настали нелегкі часи. З 1990 по 1997 роки турнір не проводився.

Відродження змагань на Всеукраїнському рівні в 1998 році ініціював Федір Шпиг, народний депутат України, президент Асоціації аматорського футболу України.

Очолив клуб відомий ветеран київського «Динамо», кращий футболіст СРСР 1966 року, заслужений майстер спорту Андрій Біба.

Головною метою та завданням турніру є підвищення масовості дитячого футболу України, організація культурно-оздоровчої та виховної роботи в загальноосвітніх школах, зміцнення здоров’я підлітків і залучення їх до систематичних занять спортом, виявлення талановитих футболістів, популяризація та розвиток футболу.
Велику допомогу в організації та проведенні змагань надають Федерація футболу України, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.

Змагання проводяться у трьох вікових групах. Молодша – 11 років, середня – 12 років, старша – 13 років.
У 1998 році у змаганнях взяли участь лише 126 команд, але задум настільки сподобався футбольному загалу України, що вже в 1999 році на старти вийшли 13 000 команд.

З того часу кількість команд-учасниць невпинно зростала. У 2000 році їх вже було 16 000, в 2001 році – 32 000, в 2002 році – 40 000, в 2003 році – 42 000, в 2004 році – 44 000.

Із сезону 2005 року на шкільні старти в трьох вікових групах на футбольні поля України стабільно виходять понад 50 000 команд, близько 600 000 дітей 11, 12, 13 років.

За часів українського «Шкіряного м’яча» фінали відбулися у містах: Київ, Донецьк, Вінниця, Івано-Франківськ, Львів, Луганськ, Одеса, Ужгород, Миколаїв, Полтава, Рівне, Чернівці, Чернігів, Біла Церква Київської обл., Олександрія Кіровоградської обл., Судак АР Крим, Хмільник Вінницької обл., Кременчук Полтавської обл., Гусятин, Копичинці Тернопільської обл., Володимир-Волинський Волинської обл., Слов’янськ, Артемівськ Донецької обл., Каховка Херсонської обл., Полонне, Понінка Хмельницької обл., Ромни Сумської обл., Добромиль Львівської обл., Куп’янськ Харківської обл.

На порядок більшою є кількість міст та селищ, які приймали Всеукраїнські зональні турніри.

Стимулює до участі у змаганнях і величезна кількість подарунків юним футболістам від меценатів «Шкіряного м’яча».

Нині генеральним спонсором Асоціації аматорського футболу України є група компаній «Молочний альянс», а технічним спонсором – «Adidas».

Усі роки українського «Шкіряного м’яча» всі фіналісти отримують комплекти чудової ігрової форми, футбольні м’ячі, різноманітні призи та відзнаки. Кращі дитячі колективи нагороджуються кубками та медалями від Асоціації аматорського футболу України та Федерації футболу України.

Для нашого краю, особливо вдалими були ці змагання минулого сезону. Змагання масово пройшли в містах та районах області. На третьому етапі, переможці міст та районів змагалися в зонах в Ужгороді, Тячеві, Поляні та Сільці Іршавського району. Фінальні ігри четвертого (обласного фінального) етапу, пройшли на чудовому стадіоні в Поляні що на Свалявщині. Юні футболісти отримали можливість демонструвати свої найкращі футбольні вміння та навички на чудовому футбольному газоні. Змагання проходили не тільки між командами, а і виявлялися переможці з жонглювання м’ячем, ударами на точність та дальність. Змагання видалися на славу. Жоден з учасників фінальних змагань не залишився без подарунків та призів Федерації футболу Закарпаття. А за сприяння Департаменту освіти та науки Закарпатської ОДА всі були нагодовані смачними обідами.

Особливо нас порадували переможці обласних змагань. Команда 2004 року народження зі Сваляви, спочатку перемогла на п’ятому етапі в Чернівцях, а згодом на фінальному Всеукраїнському етапі, що проходив на полі «Арена – Львів», який приймав ігри фіналу ЄВРО-2012, свалявці, під керівництвом вчителя фізкультури Євгена Левко, посіли почесне четверте місце. Крім багатьох призів та подарунків, юні футболісти отримали ще масу позитивних і незабутніх емоцій.

А найбільшим досягненням минулорічного турніру для Закарпаття, стала перемога у фіналі в Києві підопічних Ігоря Гарлача з ЗОШ № 19 міста Ужгорода. У фінальній грі вони впевнено перемогли з рахунком 3:0 команду з Києва. Крім багатьох подарунків, юні ужгородці отримали сертифікат на встановлення на території школи сучасного футбольного майданчика зі штучним покриттям.

Обласна федерація футболу, транслювала поєдинки закарпатців у фінальних поєдинках в прямому ефірі на сайті Федерації футболу. Це дало можливість батькам, родичам і друзям вболівати за наших футболістів і бачити емоції і радість переможців.

Старт турніру «Шкіряний м’яч» дано. Попереду у юних футболістів, довгий і тернистий шлях до здобуття перемог.

Схема проведення змагань:

1-й етап – Першості шкіл
2-й етап – Першості районів, міст
3-й етап – Області (міські) зональні змагання
4-й етап – Обласні (міські) фінальні змагання
5-й етап – Всеукраїнські зональні змагання
6-й етап – Всеукраїнські фінальні змагання
Категорія: на Закарпатті | Переглядів: 1114 | Додав: lobda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
الاسم *:
Email *:
كود *: