Головна » Усі публікації » Чемпіонат України » Ситуація з дискаліфікованим Ягодінскісом набирає обертів
08:39
Ситуація з дискаліфікованим Ягодінскісом набирає обертів
Всі сторони прокоментували своє бачення цієї ситуації.

Ситуація з дискаліфікованим Ягодінскісом набирає обертів Захисник "Говерли" Віталійс Ягодінскіс, права на якого належать "Динамо", прокоментував свою участь в поєдинку з "Олімпіком" всупереч триматчевій дискваліфікації і розповів про самі причини покарання.

- Ви самі знали, що вас дискваліфікували на три матчі?

- Так! Раніше я читав про це і в інтернеті. Перед матчем ж з "Олімпіком" підійшов до тренера і запитав про це, на що отримав відповідь - я в старті, повинен виходити і грати. У підсумку вийшов і зіграв. От і все. Тут, напевно, докладніше краще у В'ячеслава Вікторовича [Грозного] питати.

- Що взагалі сталося після матчу зі "Сталлю", за що вас дискваліфікували?

- Одна справа, що пишуть судді, а інше - що було і зафіксовано на відео. Після матчу зі "Сталлю" була інформація, що я штовхнув арбітра двома руками. Свою поведінку я не виправдовую, але завжди буду відстоювати те, як сталося насправді. Я його штовхав, але тільки однією рукою. І то це був не поштовх, а легкий хлопок. У протоколі написали, що я штовхнув суддю двома руками. Не знаю, де там були дві руки.
Якщо мені покажуть, що все було саме так, як вказано в рапорті, то я сам підійду і вибачусь перед усіма і визнаю, що був не правий. А ще читаю в інтернеті, що нецензурно висловлювався... Де правда? Вона є на відео. Не знаю, чи дивився його хтось. А якщо зробили висновки виключно за тим, що написав арбітр, то які до мене питання?


Генеральний директор "Говерли" Іван Шіц прокоментував інформацію продискваліфікацію захисника ужгородців Віталійса Ягодінскіса й пояснив, чому латвієць попри заборону вийшов на поле у матчі з "Олімпіком" (0:2).

- Сьогодні о 9:45 ми направили офіційного листа в ФФУ та Прем’єр-лігу з проханням пояснити наявність на офіційному сайті УПЛ запису про трьохматчеву дискваліфікацію Ягодінскіса. Так, перед початком матчу були певні чутки. Я особисто дізнався про це вчора пізно ввечері - протягом дня я не мав часу сидіти в інтернеті. Тепер відправили листа в федерацію щодо цієї ситуації, і поки що відповіді немає.

- Тобто, перед матчем про дискваліфікацію Ягодінскіса "Говерлу" повідомлено не було?

- Ніякої офіційної інформації ми не отримували. Після гри зі "Сталлю" ми відправили листа в Прем’єр-лігу, щоб нам надіслали протокол матчу. В протоколі головного арбітра Дердо інформації про дискваліфікацію Ягодінскіса не було. Він не отримував ані жовтої, ані червоної картки. Була інформація, що після матчу при виході команд з поля футболіст під час розмови з арбітром начебто штовхнув його. Можливо, він робив собі місце для виходу з поля, а четвертий арбітр заважав Віталію його залишити. Тим не менше, ніяких офіційних санкцій на футболіста накладено не було. Якби він отримав жовту, то, відповідно, для Ягодінскіса це було б четверте попередження і він пропускав би гру з "Олімпіком".

- На сайті Прем’єр-ліги зазначалося, що Ягодінскіса дискваліфіковано на три матчі. Це закономірне рішення?

- Сайт Прем’єр-ліги - це ж не офіційне джерело. Є регламент і дисциплінарні правила… Дискваліфікацію футболіста затверджують офіційні особи, точніше КДК ФФУ, який не відправляв у "Говерлу" жодних повідомлень. Були лише якісь здогадки інтернет-видань. Я в цій державі не вірю нічому, окрім паперу. Нема паперу - нема людини, правильно (сміється)? Чому арбітр чи директор матчу з "Олімпіком" нічого не знав про дискваліфікацію? За 30 хвилин до гри мене запитував про це суддя, а я ж про дискваліфікацію нічого не знаю.

- До речі, сьогодні на тому ж сайті Прем’єр-ліги вказано, що тепер Ягодінскіс дискваліфікований на дві гри. Виходить, в матчі з "Олімпіком" він вже відбув один матч дискваліфікації…

- Дай Боже, дай Боже! Виходить, що відбуває (сміється).


Відповідальний секретар КДК ФФУ Ігор Грищенко розповів про ситуацію навколо дискваліфікації захисника "Говерли" Віталійса Ягодінскіса і її тренера Олександра Величка, прокоментувавши всі нюанси справи і позицію ужгородського клубу.

- Ігор, чому КДК взагалі вирішив зібратися в п'ятницю, в день старту 20-го туру?

- Тому що це було перше зібрання нового складу КДК. Є також певні норми, яких слід дотримуватися по відношенню до клубів, питання яких розглядалися на засіданні (а також трохи затягнулася передача документів від Прем'єр-ліги), тому і проводили його в п'ятницю. Оскільки по матчу "Шахтаря" і "Металіста" не було потрібно приймати будь-яких рішень, ми оперативно провели все в п'ятницю і направили рішення по клубам першої та другої ліг, U-19 і U-21, а також по Прем'єр-лізі. По термінах ми все встигли зробити.

- Клуби можуть брати участь в засіданнях КДК, представляти свої точки зору?

- Звичайно! У середу всім клубам, питання яких розглядалися в п'ятницю, були направлені відповідні документи і запропоновано дати своїх роз'яснень з усіх питань. Що стосується матчу "Сталь" - "Говерла", то "Говерла" ніяких пояснень не направляла і на лист ніяк не відреагувала.

Вони кажуть, що не отримують від ФФУ жодних рішень, хоча відключають факс, коли їм хочуть щось відправити. Тому федерація направляє їм листи по електронній пошті, адже, згідно з усіма дисциплінарними правилами, це - "належний способ відправлення рішень та ухвал". Така практика ведення ділової переписки є і щодо інших клубів, і всі виконують рішення, отримані по електронній пошті в тому числі.

- Коли ФФУ повідомила "Говерлу" про рішення КДК?

- Засідання було в 10:30 в п'ятницю, 1 квітня, а о 15:39 того ж дня рішення було направлено в клуб.

- З боку "Говерли" була якась реакція? Вони підтверджували, що отримали документи?

- Ми відразу зв'язувалися з представником клубу, якому повідомляли, що відправляємо їм факс від ФФУ. Там нам відповіли: "Так, добре". Коли ж ми відправляли факс, то в "Говерлі" відбувався збій зв'язку, і факс не працював. Це нормальна практика для "Говерли", повірте. Тому ми відразу запитали, на яку електронну пошту відправити документ, і вони назвали свою адресу. В принципі, ця пошта є у всіх довідниках, і по ній ми ведемо з клубом всю переписку.

Крім того, інформація з вилучень була передана в Прем'єр-лігу, яка все опублікувала на своєму офіційному сайті у відповідному розділі. І, наскільки мені відомо, перед грою делегат матчу попереджав представників "Говерли" про те, що Ягодінскіс і Величко відсторонені від участі в матчі з "Олімпіком". Також це робив і головний арбітр зустрічі.

- А хто відповідав за прийом документів в "Говерлі"?

- Чесно кажучи, мені це просто невідомо. Канцелярія, напевно. Не знаю.

- Чим можна обумовити таку поведінку "Говерли"?

- Все-таки я є секретарем КДК ФФУ, тому не маю права оцінювати політику клубу. Краще про це дізнатися у представників "Говерли". Ми, зі свого боку, можемо пояснити будь-яке рішення і розповісти, як воно приймалося, на підставі чого і яким чином клуб був сповіщений в тому чи іншому випадку.

Факт появи Ягодінскіса на полі у грі з "Олімпіком" викликав у нас подив. Ми відразу зв'язалися з представниками Прем'єр-ліги, дізналися, що сталося. Ось така ситуація склалася. Далі вже будемо приймати рішення щодо цього інциденту.

- За що усунули Ягодінскіса і Величка?

- Що стосується футболіста, то він штовхнув четвертого арбітра. За це його дискваліфікували на три гри. А тренер Величко, відповідно до рапорту головного рефері, після матчу відкрив двері в суддівську кімнату і нецензурно висловлювався на адресу арбітрів. У зв'язку з цим було прийнято рішення про відсторонення Величка на два матчі і виплату певної суми штрафу.

До Грозного, за нецензурні вирази після закінчення матчу, також був застосований грошовий штраф і винесено попередження. Надалі, в разі повторення неспортивної поведінки, йому загрожує дискваліфікація. З урахуванням того, що він відтягав Ягодінскіса від четвертого судді, було вирішено не відстороняти його від матчів.

- Інцидент з Ягодінскісом розглядали по відео чи по рапорту арбітра?

- Різними методами. Якби ми розглядали це, як застосування фізичної сили по відношенню до судді або будь-якого іншого офіційної особи матчу, то подібне могло загрожувати відстороненням від футболу на 12 місяців. А в даному випадку гравець підійшов до арбітра, доторкнувся до нього (що само по собі заборонено, і це було кваліфіковано як поштовх). Крім того, нецензурно висловлювався. Тому все було розцінено, як неспортивна поведінка, після чого винесено рішення відсторонити футболіста на три матчі. Це зважене і справедливе покарання.

- Офіційні особи зустрічі "Говерла" - "Олімпік" могли перешкодити участі в матчі Ягодінскіса і Величка?

- Наскільки мені відомо, офіційні особи з боку ФФУ передали всю інформацію представникам "Говерли", і що в разі участі в матчі Ягодінскіса і Величка до клубу можуть бути застосовані дисциплінарні санкції. На що представники "Говерли" відповіли, що ніяких повідомлень не отримували, і тому відповідні особи будуть брати участь у грі. Але це, знову ж таки, за словами працюючих на матчі людей. Лірика, так би мовити. Документів про те, чи попереджали "Говерлу" офіційні особи матчу, у нас поки немає, так як ми ще не отримали рапорт делегата. Подивимося, як це буде відображено там.

- Що загрожує "Говерлі", крім технічної поразки?

- Якщо Прем'єр-ліга оперативно передасть документи, і ми встигнемо включити це питання до порядку денного, то рішення з цього матчу буде прийняте в четвер. І ви маєте рацію, що, відповідно до регламенту УПЛ, клубу загрожує технічна поразка.

- Ягодінскіс і Величко додатково постраждають або будуть покарані?

- Рішення, знову-таки, буде приймати КДК. Це питання буде виноситися на розгляд відповідно до дисциплінарних правил.


Генеральний директор Прем'єр-ліги Петро Іванов прокоментував ситуацію з участю в матчі "Говерла" - "Олімпік" дискваліфікованого захисника господарів Віталійса Ягодінскіса.

- Коли Прем'єр-лізі стало відомо про рішення КДК ФФУ? Раз засідання контрольно-дисциплінарного комітету відбулося в п'ятницю, 1 квітня, в цей же день УПЛ і отримала всі відповідні папери про дискваліфікацію Віталійса Ягодінскіса?

- Так, у п'ятницю Прем'єр-ліга отримала рішення по Ягодінскісу про його дискваліфікацію на три матчі.

- Чи поширювалася дискваліфікація Ягодінскіс на матч з "Олімпіком"?

- Вона поширювалася на три наступні матчі "Говерли" після зустрічі зі "Сталлю" [ "Олімпік", "Чорноморець", "Динамо"].

- В'ячеслав Грозний сказав, що в клубі нічого не знали про заборону Ягодінскіса грати з "Олімпіком". Таке могло бути?

- Я не думаю, що В'ячеслав Вікторович лукавив в даному питанні. Може, він справді не знав. Але КДК ФФУ в будь-якому випадку повинен був направити інформацію в клуб. Це прерогатива самого КДК. Прем'єр-ліга ж зі свого боку теж поінформувала про рішення за допомогою свого офіційного сайту.

Як ви знаєте, за 75 хвилин до матчу відповідальний адміністратор направляє рапорт у провідну організацію [в даному випадку - Прем'єр-лігу]. Відповідно, ми інформували "Говерлу" про те, що їх гравцеві Віталійсу Ягодінскісу заборонено грати в матчі. Але клуб не усунув цей момент. Тому і маємо ситуацію.
 
- Що може загрожувати "Говерлі" в обставинах, що склалися? Крім технічної поразки, природно.

- Дане питання буде лежати в площині рішення КДК. Є регламент, яким чітко визначено - участь дискваліфікованого або незаявленого футболіста в змаганні тягне за собою певні санкції у вигляді технічної поразки. А вже санкції дисциплінарного характеру - це прерогатива КДК.
Категорія: Чемпіонат України | Переглядів: 985 | Додав: lobda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Artur84  
1
Таке враження, що в Говерлі зібралися або клоуни, або, вибачте за слово, ідіоти, або просто тіпічні кидали-шахраї..... Ми не знаємо, ми не чули, то не правда, фіг його знає, а може то так, а може ні...... і це говорять ОФІЦІЙНІ представники команди Премєрліги? Це взагалі не вкладається в голові! Та всі вболівальники, які розміються на футболі під час гри Говерли із Олімпіком задавали собі питання - як на поле випустили Ягодінскіса, коли він дискваліфікований? А головний тренер, директор і т.д., не знали! Це не головна команда Закарпаття, а головний позор! І антигра горе-футболістів Говерли ще раз доказує, що таких клоунів тат реально не потрібно..... Хайби тренувалися та заробляли на здачах в своїх колишніх командах.

الاسم *:
Email *:
كود *: