Головна » Усі публікації » Чемпіонат України » Відкритий лист екс-футболіста "Говерли" Миколи Гібалюка
15:31
Відкритий лист екс-футболіста "Говерли" Миколи Гібалюка
Відкритий лист футбольній громадськості України колишнього футболіста ФК «Говерла» Ужгород Гібалюка Миколи.

Відкритий лист екс-футболіста Вимушений звернутись з цим відкритим листом до футбольної громадськості України з приводу прикрої та ганебної ситуації, що складається навколо ігнорування моїм колишнім клубом, ФК «Говерла» Ужгород, рішень всіх футбольних інстанцій, винесених з приводу нашого контрактного спору, а також кричущих порушень регламенту та відвертого покриття шахраїв міжнародного масштабу, що мають місце з боку ФФУ.
Суть справи полягає у наступному.

В рамках нашого контрактного спору ВСІ можливі інстанції ФК «Говерла» вже пройшов і програв (Палата з вирішення спорів Федерації футболу України, CAS (двічі!), Вищий Федеральний Суд Швейцарської Конфедерації, Контрольно-дисциплінарний комітет Федерації футболу України та Апеляційний комітет Федерації футболу України як інстанції, у яких ФК «Говерла» безрезультатно намагався оскаржувати санкції, застосовані за невиконання рішень Палати з вирішення спорів ФФУ та CAS).

Ще 19.12.2012 року (більше 3 років тому!) Палата з вирішення спорів ФФУ визнала мій контракт з ФК «Говерла» достроково розірваним з вини Клубу і зобов'язала ФК «Говерла» виплатити мені 165 367 доларів США.
На рішення ПВС ФФУ від 19.12.2012 року ФК «Говерла» подав апеляційну скаргу до Міжнародного арбітражного суду зі спортивних питань (CAS).

Рішенням від 10.11.2014 року CAS в повному обсязі відхилив апеляційну скаргу клубу, залишивши в силі рішення ПВС ФФУ від 19.12.2012 року.

Також клуб намагався оскаржити рішення CAS у Вищому Федеральному Суді Швейцарської Конфедерації, однак ця судова інстанція залишила скаргу ФК «Говерла» без розгляду, вказавши на те, що рішення CAS вже вступило в силу і не підлягає оскарженню.

Неодноразово на ФК «Говерла» Органами здійснення футбольного правосуддя ФФУ накладалися санкції за невиконання рішень ПВС ФФУ та CAS. При цьому ситуація дійшла до абсурду: клуб, аби затягти час, оскаржує свої зобов’язання переді мною, а санкції, що були застосовані до нього за невиконання рішень ПВС ФФУ та CAS!!!
Таким чином, ФК «Говерла» впродовж майже п’яти (!!!) років неправомірно (проте безкарно!) ухиляється від розрахунку зі мною.

Внаслідок цього склалася небувала та нечувана для цивілізованого футболу ситуація: Клуб прострочив свої ДОВЕДЕНІ зобов’язання перед Футболістом вже майже на 5 (!!!) років, проте спокійно продовжує свої виступи у елітному дивізіоні, а національна асоціація не звертає на це жодної уваги.

На мої численні листи і звернення, адресовані вищим посадовим особам Федерації футболу України ЖОДНОГО разу не надійшло ніякої відповіді, їх просто ігнорують і свідомо дозволяють ФК «Говерла» порушувати всі можливі статутні та регламентні норми.

При цьому Клубу було видано Атестат ФФУ на право участі у сезоні 2015-2016 років, хоча на той момент вже існувала підтверджена у тому числі чинним рішенням CAS від 10.11.2014 р.заборгованість переді мною!
Тобто Клуб двічі отримував атестат ФФУ для участі у змаганнях Прем'єр-ліги, хоча НЕ МАВ НА ЦЕ ПРАВА з огляду на непогашену заборгованість переді мною. І, з огляду на позицію ФФУ, може отримати Атестат і на наступний сезон!

Я безліч разів звертався до ФФУ з вимогою ні за яких обставин не видавати ФК «Говерла» Ужгород Атестат на участь у змаганнях в сезоні 2015/2016 років до моменту повного розрахунку, проте марно – жодної відповіді за всі ці роки.

Більше того: на початку літа 2015 р. я дізнався, що ФФУ підписала з клубами-боржниками (у тому числі ФК «Говерла») меморандум, який дозволив їм відстрочити виконання своїх зобов’язань до 31.12.2015 р. Проте, як виявилось, у цьому Меморандумі моє прізвище не фігурує у списку тих, з ким клуб зобов’язаний розрахуватися, виходячи з досягнутих із ФФУ домовленостей!

Нещодавно вже ФІФА втрутилася у цю ситуацію, надіславши до ФФУ лист з вимогою про надання негайних роз’яснень щодо підстав ігнорування з боку ФК «Говерла» рішень CAS, проте навіть це не привело ФФУ до тями.
Останньою краплею, яка змусила винести цю ситуацію на суд громадськості стало ось що: 28 лютого 2016 року вступило в силу рішення КДК ФФУ, згідно якого ФК «Говерла» позбавлено трьох очок, проте до цього часу жодних змін до турнірної таблиці не внесено!

Висновок із усього цього може бути лише один: ФФУ зацікавлена у такому розвитку подій, і ганебно сприяє ФК «Говерла» в уникненні відповідальності за невиконання не тільки рішень власних органів (ПВС, КДК, АК), а й обов’язкових для всього цивілізованого спортивного світу рішень CAS (остання інстанція) та навіть Федерального Суду Швейцарської Конфедерації, де ФК «Говерла» безуспішно намагався у касаційному порядку оскаржити рішення CAS.

Сподіваюсь, цей лист відкриє очі на певні процеси всередині владних кабінетів не тільки вболівальницькому загалу, а й тим, хто несе або повинен нести персональну відповідальність за всі допущені ФК «Говерла» та ФФУ порушення.
З повагою та надією на справедливість,
колишній футболіст ФК «Говерла»
М.М. Гібалюк


Категорія: Чемпіонат України | Переглядів: 1860 | Додав: lobda | Рейтинг: 4.0/4
Всього коментарів: 0
الاسم *:
Email *:
كود *: