Головна » Усі публікації » Інтерв'ю » Михайло Руснак: «Відсотків на 70 маємо місцевих виконавців»
16:18
Михайло Руснак: «Відсотків на 70 маємо місцевих виконавців»
Пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з головним керманичем ФК "Карпати" Дубове.

Михайло Руснак: «Відсотків на 70 маємо місцевих виконавців»

Якщо подивитися на турнірну таблицю першості області в Східній лізі за минулий чемпіонат, то «Карпати» (Дубове) фінішували на передостанньому місці. Саме і з цього я й розпочав «передсезонне» інтерв’ю з тренером вищеназваної команди Михайлом РУСНАКОМ.

– Місце звичайно, не з приємних, – зазначив мій співрозмовник, – але хочемо зберегти команду. Це важко, розпочинали практично з «нуля», усе було зруйновано, але далі, певен, усе налагодиться.

– Зрештою, були ігри, які вже приємно згадати…

– Насамперед виділю домашні перемоги над чемпіоном першої ліги «Вільхівцями» та над старожилом змагань «Великою Копанею». Названі матчі мені особисто запам’яталися найбільше.

– Що можете сказати про специфіку складу очолюваного колективу?

– Наша специфіка полягає в тому, що гравці вимушені подаватися на заробітки. Унаслідок цього в першому колі честь команди захищали одні футболісти, у другому – уже інші. Фактично після «екватора» склад оновився на третину. Але важливо, що відсотків на 70 маємо місцевих виконавців. Фактично колектив формують мешканці «куща», до якого входять Дубове, Калини й Ганичі. Це близько 20 тисяч жителів. Проблема полягає в тому, що в більшості немає досвіду виступів на обласному рівні. Фактично йдеться про декілька таких гравців. Інші – з районної першості.

– Коли команда, на кшталт Вашої, втрачає багато очок у чемпіонаті, то часто нарікає на дії арбітрів…

– Хотілося б вибудовувати із суддями цивілізовані стосунки. Був, правда, непростий матч із «Карпатами» (Рахів). Тоді гарячі голови хотіли звести рахунки. На щастя, конфлікт залагодили. У цілому про суддівство поганого не скажу нічого. Хіба що є один молодий арбітр, із яким у нас поки немає спільної мови, але в цілому служителі футбольної Феміди обслуговують матчі добре. Якщо й траплялися помилки, то не навмисні.

– А якої Ви думки про рівень команд у першій лізі, якщо брати на прикладі Східної зони?

– Рівень гри – доволі непоганий. Цікаві команди, які, умовно, можна розділити на дві частини: ті, які змагалися за 1–5 місця, та що розігрували з 6-го по 10-те. І хоч ми розташувалися внизу турнірної таблиці, матчі першості подарували селищу справжнє свято. Це інший, значно вищий рівень. Та й суддівство не таке, як у районі, коли приїжджає часто лише один арбітр.

дубове– Ваш оптимізм дає підстави вважати, що й у Кубку області братимете участь?

– Плануємо. Спочатку було певне розчарування в кінці сезону, але воно пов’язане з гравцями. А ось із керівництвом – повне розуміння. Ми створили громадську організацію під назвою «ФК «Карпати» (Дубове)», при тому на таких засадах, щоб клуб не залежав від волі чи примх однієї людини. Членами ФК є група осіб. Маємо хоч і невеликі, але все ж кошти, які дозволяють формувати бюджет. Ми не є сильним клубом у фінансовому плані, але принаймні відзначаємося, я б сказав, певною стабільністю.

– До нового сезону очікуєте кардинальних змін у складі?

– Максимум до нас прийдуть 3–4 виконавці. Зокрема, очікуємо й футболістів із досвідом виступів. Але кістяк команди лишиться. Ведемо і з дітьми планомірну роботу. Із вересня хочемо подати заявку на участь у ДЮФЛ Закарпаття. Це будуть саме «Карпати» (Дубове) – вихованці 2002–2003 й 2004–2005 років народження. Відрадно, що є розуміння й підтримка з боку батьків. На стадії вирішення питання щодо передачі стадіону до клубу. Доводиться дещо «воювати» за це, бо на самій споруді діє ринок, але крок за кроком вирішуємо питання. Є роздягальні, гаряча вода. Один із депутатів обласної Ради зробив запит стосовно зведення штучного поля. Їх мають побудувати 2 в Тячівському районі. Сподіваюся, одне буде в межах стадіону команди. У клубі цього дуже хочуть, і є місце відповідного розміру. Ми, вірю, на правильному шляху, а отже, із часом це позначиться й на результатах наших виступів.

Володимир ТАРАСЮК, ФФЗ

Категорія: Інтерв'ю | Переглядів: 918 | Додав: Лобда | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
الاسم *:
Email *:
كود *: